Психічне здоров’я працівників – пріоритет всесвітньо відомих компаній. Кейси Microsoft, Google, Amazon, Unilever, Johnson & Johnson

Психічне здоров’я працівників – пріоритет всесвітньо відомих компаній. Кейси Microsoft, Google, Amazon, Unilever, Johnson & Johnson

В 21 столітті прогресивні компанії роблять ставку на піклування про ментальне здоров’я своїх працівників. Все більше корпорацій говорять про психічне здоров’я та заохочують своїх кадрів до проходження терапії, практикування майндфулнес, психоедукації. Крім того трендом виявляється будування відкритості в колективі, починаючи із керівних позицій.
Експерти стверджують, що відкриті діалоги та обмін досвідом із колегами створюють умови для покращення психічного благополуччя та профілактики вигорання. 

MICROSOFT

Компанія називає свою систему циклом догляду за працівниками. В першу чергу їх програма догляду направлена на профілактику та дестигматизацію. В Microsoft люди на всіх рівнях діляться власним досвідом психічного здоров’я особисто, у соціальних мережах та за допомогою подкастів.


“Ми не запитували, як так сталося, але багато наших керівників
активізували свою діяльність і почали розповідати свої історії, про свою особисту боротьбу або переживання”


Соня Келлен,
старший директор з глобального здоров’я та оздоровлення в Microsoft.
“І це природно стало поширеним у культурі”.

Корпорація розробила додаток “Microsoft Cares”, який пропонує особисте, цифрове та телефонне консультування, а також групи підтримки та семінари для всіх співробітників.

GOOGLE

До пандемії компанія вже пропонувала своїм співробітникам консультування та групи підтримки. Але через кризу, пов’язану з covid-19, в компанії вирішили, що цього замало, і залучили професійних спортсменів та психологів для покращення ситуації із психічним здоров’ям.

В Google почали випускати щотижневі короткі навчальні відео на теми сну, дихання, виховання дітей та уникнення тривоги. Таким чином компанія покращує життєстійкість своїх співробітників.

”Життєстійкість (резилієнс) – це навичка, яку можна побудувати, відпрацювати та виростити”

говорить Google у своїх цифрових інструкціях для працівників.

Менш ніж за місяць відео переглянули 30 000 співробітників компанії. Крім того, на час пандемії компанія зробила п’ятницю додатковим вихідним для своїх співробітників, назвавши це “днем колективного благополуччя”. Круто, чи не так?

UNILEVER

Компанія запустила 14-денну програму розвитку життєстійкості та психічного благополуччя для своїх 62 000 співробітників у всьому світі.
Також Unilever створили в своєму штаті культуру звернення за допомогою та дестигматизіції.
В компанії розробили свій додаток, що надає інформацію про стан здоров’я та термінову допомогу працівникам, коли їм це потрібно. 

JOHNSON & JOHNSON

Ця компанія створила такі умови, за яких не тільки співробітники, а і їх родини можуть звертатися за допомогою, коли це потрібно. Усі члени родини отримують однакові ресурси та програми, у такий спосіб забезпечуючи психічне благополуччя в домі кожного працівника.

AMAZON

Корпорація зробила в своїх офісах будки для медитацій Amazen Mindful Practice Room, де працівники можуть перепочити під час робочого дня. Всередині будки рослини в горщиках, вентилятор, стілець і комп’ютер, на екрані якого можна подивитися заспокійливе відео або інструкцію до медитації.

ДО ЧОГО ЦЕ?

Ми хочемо показати, що культуру догляду за своїм фізичним та ментальним здоров’ям можна і потрібно розвивати в кожній організації та компанії.

Приклад світових компаній доводить, що дбати про психічне здоров’я своїх співробітників надзвичайно важливо, щоб виконувати свою роботу якісно і бути лідерами у своїй сфері. Адже час від часу  співробітники переживають інтенсивні емоції, як позитивні так і негативні, що “розхитує” їх психічний стан, а ті, які працюють тривалий час, емоційно вигорають.

Команда Центру психічного здоров’я НаУКМА усвідомлює, що такі потреби є в українских компаніях також. Тому наші фахівці разом з people team організацій розробляють унікальні ефективні системи підтримки психічного здоров’я, орієнтуючись на потреби та особливості компанії.

No Comments

Post A Comment

Записатися на консультацію