Risk factors and alarming signs of suicide?

Risk factors and alarming signs of suicide?

Modern suicide specialists study and develop effective ways to prevent suicide. And now in many countries (example, in Norway, Japan, The Netherlands and others.) a gatekipping system is introduced, what looks like a networked way to spread knowledge about suicides and how to include media (gatekeepers) в процес індивідуальної допомоги людям з суїцидальними думками і намірами.

ІСТОРІЯ

Слово «гейткіпер» перекладається як «брамник» (від англ.gate – брама іkeeper – той, хто оберігає), або людина, яка вирішує, що/хто саме пройде крізь певні ворота. Термін «гейткіпер» був введений Куртом Левіном для опису і пояснення руху інформації у процесі формування змісту новин на шляху його руху до аудиторії. Така інформація підлягає відсіюванню і структуруванню, яке здійснюють на різних етапах її руху певні люди – гейткіпери, which, виходить, зрештою і визначають, що саме почують/прочитають у новинах споживачі. Таким чином, спочатку теорія гейткіпінгу стосувалася сфери журналістики. Зараз вона є міждисциплінарною теорією і об’єднує знання з комунікації, інформаційних технологій та управління.

Основні питання щодо гейткіпінгу – це питання, ХТО може бути «брамником», ЩО або ХТО проходить крізь «браму» та як відбувається їхня взаємодія.

ГЕЙТКІПІНГ У ПРЕВЕНЦІЇ СУЇЦИДІВ

Гейткіпер у мережевій системі попередження самогубств – це людина, яка:

не обв’язково має психологічну освіту, але вона має необхідні знання щодо суїциду,

вміє розпізнати у своєму оточенні (за місцем роботи, місцем проживання та/або у колі свого безпосереднього спілкування) людей з ознаками суїцидальної поведінки,

має навички ведення розмови з такими людьми: може оцінити ризик, надати психологічну підтримку, убезпечити від подальших ризикованих дій та надати інформацію про ресурси і служби допомоги, до яких можна звернутися.

therefore, гейткіпер – це помічник, який надає першу психологічну допомогу людині у суїцидальній кризі.

Importantly, щоб людина, яка проходить підготовку як гейткіпер, мала внутрішню готовність до взаємодії з людьми, які мають суїцидальні думки та наміри, почувалась впевнено, відкрито говорячи про суїцид, та мала ресурси самоподомоги та навички піклування про себе.

Існує багато досліджень, проведених в різних країнах, які засвідчують, що гейткіпінг дійсно є ефективним підходом до попередження суїцидів у громадах, організаціях, навчальних закладах, де люди часто зустрічаються, спілкуються, і отже мають змогу помітити зміни у поведінці один одного і втрутитися, якщо для цього є підстави.

Chernobrovkina Faith

who have mental health problems
"Promoting resilience
"Promoting resilience

The project "Promoting the Viability of Communities in Ukraine" is implemented within the program of cooperation between the governments of Norway and Ukraine in the field of health "Health Colaboration with Ukraine".

No Comments

Post A Comment

Make an appointment for a consultation