25 Mar how to recognize and react?
how to recognize and react. І це нормально до того моменту, поки вони не затьмарюють собою все, feeling short of breath. Поки людина не загрузає в тривозі, самозвинуваченнях, самокритиці і стані «все пропало».
⠀
Позбутися непродуктивних думок один раз і назавжди — неможливо. Це постійний процес і власний вибір людини в певній ситуації. Але регулярними тренуваннями і аналізом можна зменшити їх в рази. work-related?
⠀
Згадайте останню стресову / неприємну ситуацію, яка з вами трапилася. Які думки тоді у вас виникли? В ідеалі — запишіть їх. Візьміть одну з цих думок і поставте собі кілька запитань:
⠀
– Чому виникла ця думка?
– Чи ця думка правдива?
– Як саме виникла думка?
– На її виникнення вплинула конкретно ця подія чи якісь минулі ситуації?
– Як ви себе відчуваєте, коли ви так думаєте?
– Як ви відчуватимете, якщо заміните цю думку іншою — більш продуктивною?
⠀
Усвідомлюємо ми чи ні, але ми постійно ведемо внутрішній діалог, постійно щось себе запитуємо. Деякі з цих запитань корисні, в той час як інші можуть шкодити. Якщо ви поставили собі попередні запитання і зрозуміли, що ця думка радше заважає вам розв’язати проблему, ніж навпаки, згадайте ще раз подію чи ситуацію. А тоді знову запитайте себе:
⠀
Що в цій ситуації є доброго? Навіть щось найменше.
Які можливості вона відкриває? Як варіанти розвитку подій можливі?
Яка думка допоможе відчути себе краще?
Як ця думка чисто теоретично вплине на мої наступні мої дії?
⠀
Постійно ставити собі ці запитання може бути складним. Але спробуйте наприкінці дня згадати одну свою непродуктивну думку і «пройтися» цими запитаннями. Так ви розширюєте кругозір, можете подивитися на ситуацію з іншого кута зору і поступово позбуваєтеся непродуктивних думок.
No Comments