Як позбутися непродуктивних думок?

Як позбутися непродуктивних думок?

Непродуктивні думки періодично бувають у всіх. І це нормально до того моменту, поки вони не затьмарюють собою все, що відбувається. Поки людина не загрузає в тривозі, самозвинуваченнях, самокритиці і стані «все пропало».

Позбутися непродуктивних думок один раз і назавжди — неможливо. Це постійний процес і власний вибір людини в певній ситуації. Але регулярними тренуваннями і аналізом можна зменшити їх в рази. Як?

Згадайте останню стресову / неприємну ситуацію, яка з вами трапилася. Які думки тоді у вас виникли? В ідеалі — запишіть їх. Візьміть одну з цих думок і поставте собі кілька запитань:

– Чому виникла ця думка?
– Чи ця думка правдива?
– Як саме виникла думка?
– На її виникнення вплинула конкретно ця подія чи якісь минулі ситуації?
– Як ви себе відчуваєте, коли ви так думаєте?
– Як ви відчуватимете, якщо заміните цю думку іншою — більш продуктивною?

Усвідомлюємо ми чи ні, але ми постійно ведемо внутрішній діалог, постійно щось себе запитуємо. Деякі з цих запитань корисні, в той час як інші можуть шкодити. Якщо ви поставили собі попередні запитання і зрозуміли, що ця думка радше заважає вам розв’язати проблему, ніж навпаки, згадайте ще раз подію чи ситуацію. А тоді знову запитайте себе:

Що в цій ситуації є доброго? Навіть щось найменше.
Які можливості вона відкриває? Як варіанти розвитку подій можливі?
Яка думка допоможе відчути себе краще?
Як ця думка чисто теоретично вплине на мої наступні мої дії?

Постійно ставити собі ці запитання може бути складним. Але спробуйте наприкінці дня згадати одну свою непродуктивну думку і «пройтися» цими запитаннями. Так ви розширюєте кругозір, можете подивитися на ситуацію з іншого кута зору і поступово позбуваєтеся непродуктивних думок.

No Comments

Post A Comment

Записатися на консультацію