Розвінчування міфів: суїцид=психічний розлад

Розвінчування міфів: суїцид=психічний розлад

Сьогодні ми поговоримо про такий міф як «суїцид =психічний розлад».

Психічні розлади часто вважають причиною суїциду, але суїцид рідко викликаний якимось одним фактором. Насправді, багатьом людям, які вмирають внаслідок суїциду, не діагностують психічний розлад на момент смерті. До суїциду часто призводять інші проблеми, пов’язані зі стосунками, вживанням хімічних речовин, фізичним здоров’ям, а також стресом, пов’язаним з роботою, юридичними чи житловими проблемами.      

Тому цей міф – помилковий.  

Є певний відсоток людей, які вмирають шляхом скоєння самогубства і дійсно мають психічний розлад. Як, наприклад, важку депресію.

Є певні психічні захворювання, які мають високий ризик суциїдальності. Однак, лише психічного розладу недостатньо для розуміння суїциду.

Надзвичайно велика кількість людей з психічними розладами не вмирають шляхом скоєння самогубства. Зазвичай, комплекс багатьох факторів пливає на суїцидальність.   

Більшість людей, які мають проблеми із психічним здоров’ям, не вбивають себе, вони отримують психологічну чи, за необхідності, медикаментозну допомогу, вони знаходять вихід, вони одужують!

Юлія Загарницька

експертка проєкту
«Сприяння посиленню життєстійкості
громад в Україні»

Проєкт «Сприяння посиленню життєстійкості громад в Україні» реалізується у межах програми співпраці між урядами Норвегії та України у сфері охорони здоров’я «Health Colaboration with Ukraine».

No Comments

Post A Comment

Записатися на консультацію