Як підтримувати дітей під час онлайн-навчання?

Як підтримувати дітей під час онлайн-навчання?

Для кожного з нас карантин став несподіванкою. В тому числі і для наших дітей, у яких не було перехідного періоду, щоб звикнути до онлайн-форми навчання. Через ці зміни кожен так чи інакше відчуває стрес.

Якщо ваша дитина не говорить про те, що її турбує, то вона може показати це своєю поведінкою. Діти відчувають напруженість, яка відбувається навколо, відчувають, що люди хвилюються за своє здоров’я, що є певні обмеження в пересуванні та перебуванні на вулиці, що цих правил потрібно дотримуватись, у той час як погода чудова і дома всидіти дуже важко. Вчителі також люди і реагують на стрес по-різному, іноді — шляхом занадто великої кількості домашніх завдань для своїх учнів.

Від самого стресу здатність дітей утримувати увагу та проявляти цікавість до навчання може зменшитись. Тому перед батьками постає виклик — допомогти своїй дитині впоратись зі стресом і пережити карантин зі збереженням психічного здоров’я: свого та дитини.

І для цього можна використовувати різні засоби. Про них розповідаємо нижче.

Організуйте розпорядок дня:

 • Допоможіть своїй дитині в створенні розкладу занять.
 • Звертайте увагу на перерви.
 • Визначте час, до якого дитині потрібно закінчити домашні завдання, щоб їхнє виконання не розтягувалось до ночі.
 • Пам’ятайте, що ваш учень / учениця — це дитина, яка хоче займатись своїми справами: грати, малювати, дивитись фільми та мультфільми. Тому в розпорядок дня внесіть графу «вільний час» — і дитина сама знайде чим зайнятись. Однак будьте готові щось запропонувати.
 • Чергуйте навчання із різноманітними активностями

Поважайте та дбайте про свій особистий простір і вашої дитини.

– Якщо дитина зайнята, то не варто відволікати її на інші речі.

– Якщо ви також працюєте з дому, то поясніть, коли ви зайняті, щоб вас менше турбували в цей час.

Обов’язково робіть перерву на обід. Це той час, коли ви з дитиною можете бути разом.

Допомагайте дитині робити фізичні вправи, а під музику це ще й весело. Зараз багато дитячих кумирів демонструють в онлайні, яку вони зарядку роблять на самоізоляції. Карантин колись закінчиться, а у вашої дитини буде сформована звичка робити зарядку.

Ввечері організуйте час для сімейного спілкування:

 • Настільні ігри знадобляться. Якщо вони набридли, то намалюйте з дитиною на ватмані гру-«бродилку», сюжет «Карантин» або ж щось інше.
 • З купи старих журналів можна створити колажі на різні теми.
 • Згадайте, у кого буде день народження, і створіть вітальну листівку чи якусь річ своїми руками.
 • Зі старих речей можна створити ляльку.
 • Вигадуйте історії.
 • Запропонуйте дитині створити експеримент і занотовувати його. Наприклад, нехай дитина посадить в різні посудини (банки) квасолю і розмістить її по-різному: горизонтально, вертикально, вверх головою, вниз головою. Дитина буде спостерігати, як швидко вона проросте залежно від того, як була посаджена. Дитина зайнята вивченням цікавого, а батьки можуть перепочити.
 • Мрійте про те, що ви будете робити після карантину.
 • Створіть настінний календар на цей місяць і відмічайте дні, проведені в карантині. Не змигнете й оком, як він скоро закінчиться.

Багато письменників сьогодні читають свої книжки в онлайні, тому дитина в навушниках може прослухати цікаві історії. А батьки матимуть нагоду перепочити і присвятити цей час собі.

Не забувайте казати дитині, що все буде добре.

Можливо, для вас ці поради виглядають простими, проте за ними є великий сенс. Ваша дитина уважно спостерігає за тим, як ви справляєтесь із ситуацією. Тому не підведіть її і продемонструйте приклад, як ви контролюєте себе, допомагаєте їй впоратись з карантином і прийняти нові виклики.

*Автор:
Олена Соловйова — дитяча та підліткова психологиня, спеціалістка Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА
.

No Comments

Post A Comment

Записатися на консультацію